Ekologiczne piżamy

ekologia

Wielu ludzi ma problemy ze snem, a przyczyn takiego stanu może być wiele. Jesteśmy wiecznie zestresowani i nie potrafimy się zrelaksować. Poza tym, nie zawsze dobrze się odżywiamy i jest nam ciężko na żołądku. Bezsenność może być także związana z niektórymi chorobami. Jak sobie pomóc? Czy warto łykać tabletki uspokajające? Czasami warto sprawdzić, czy mamy wygodne ubrania do spania. Jeśli piżama czy koszula jest niewygodna, kupmy bluzki do spania wykonane z bawełny organicznej.

Jak sobie radzić z bezsennością? A może to wina bluzki do spania?

Kiedy dopada nas bezsenność, szukamy przyczyn takiego stanu i jesteśmy zaniepokojeni. Jak sobie z tym radzić? Bezsenność zawsze ma jakiś powód i należy się jaj przyjrzeć, gdyż brak snu negatywnie odbija się na naszym zdrowiu. Jej powodem może być także poważna choroba, a najczęściej przyczyną braku snu są nerwice i depresje. Gdy kilkakrotnie nie prześpimy nocy, pojawia się obawa przed powtórzeniem się tej sytuacji, a to powoduje jedynie nasilenie się bezsenności. Przyczyny problemów ze snem bywają też bardziej prozaiczne. Może to być niekomfortowy materac lub niewygodna piżama. Zastanówmy się, czy nasz styl życia sprzyja dobremu zasypianiu. Pamiętajmy, by kolację jeść najpóźniej 3 godziny przed położeniem się do łóżka. Posiłek powinien być lekkostrawny – zjedzmy makaron z warzywami, rybę czy pierś kurczaka. Jeśli pójdziemy spać z pełnym żołądkiem, na pewno ciężko będzie zasnąć. Nie pijmy przed snem alkoholu, po którym szybko się zasypia, ale sen jest krótki i płytki, co zdecydowanie nie sprzyja wypoczynkowi. Kładźmy się do łóżka o tej samej porze, dopuszczalne są tylko małe różnice w porach zasypiania. Pamiętajmy nie tylko o wygodnych bluzkach do spania, ale i o wywietrzeniu mieszkania. Najlepiej usypia świeże powietrze wpadające przez okno, a jeśli nie lubimy spać przy otwartym oknie, dobrze wywietrzmy sypialnię. Możemy także zasypiać przy pięknych aromatach. Olejek z jałowca działa wzmacniająco i uspokajająco, pomaga przy zaburzeniach snu, a można go także dodać do wieczornej kąpieli. Olejek z lawendy pozwala zapaść w zdrowy sen, gdyż zwalcza stany nerwowości i strachu. Zróbmy sobie kąpiel z dodatkiem tego olejku w połączeniu z rumiankowym i lawendowym, a poczujemy rozluźnienie i senność. Spokojny sen może także zapewnić ziele męczennicy cielistej, które działa na ośrodkowy układ nerwowy. Zaleca się codzienne picie szklanki naparu z męczennicy przed snem (łyżkę ziela zaparza się przez kwadrans). Możemy także kupić syrop nasenny, który ma w składzie wyciąg z kozłka lekarskiego, głogu i chmielu. Kozłek lekarski to waleriana, która pomaga w stanach lękowych i wyczerpaniu psychicznym. Korzeń tej rośliny w połączeniu z innymi ziołami (np. melisą, dziurawcem, głogiem) wchodzi w skład tabletek uspokajających i leków nasercowych. Jeśli mamy także problemy z trawieniem, wybierzmy preparat z chmielu. Szyszki chmielu obniżają ciśnienie krwi, działają przeciwbólowo i ułatwiają trawienie, a przede wszystkim działają nasennie.

W tym dziale  Kontrastowe dodatki dodadzą ci energii jesienią!

W czym powinno się spać? Najlepsze piżamy i bluzki do spania

Wygodny strój zapewni odpowiedni komfort snu, więc trzeba go wybrać z rozwagą. Jeśli cały czas mamy problem z tym, jak się wyspać, przyczyną może być źle dobrana piżama. Pamiętajmy, że ubiór do spania wybieramy stosownie do pory roku i trzeba zwrócić uwagę, z czego piżama jest wykonana. W zimie doskonale sprawdzi się bawełna, a na lato odpowiedniejszy będzie jedwab. Materiał musi być miękki i przyjazny dla ciała. Materiały syntetyczne nie przepuszczają dobrze powietrza, więc zdecydowanie bezpieczniej jest wybierać materiały naturalne. Zwróćmy szczególną uwagę na bluzki do spania wykonane z bawełny organicznej, której proces produkcji jest zgodny z naturalnymi procesami zachodzącymi w przyrodzie, począwszy od hodowli nasion poprzez uprawę, aż po gotowe produkty. Przy jej uprawie wykorzystywane są nieszkodliwe dla środowiska substancje, a gleby są całkowicie wolne od pestycydów i chemii. Sposób produkcji sprawia, iż włókna organicznej bawełny są mocniejsze, bardziej wytrzymałe, odporne na rozciąganie i mechacenie, ponieważ nie są osłabione silnymi chemicznymi środkami czyszczącymi i barwnikami. Ponadto jest milsza w dotyku, bardziej miękka i nie ma drażniącego, chemicznego zapachu. Ekobawełna barwiona jest naturalnymi barwnikami, więc nie ma w niej żadnych szkodliwych dla zdrowia substancji. Najlepsze są bluzki do spania zrobione z bawełny w naturalnym kolorze (białym, kremowym, beżowym, zielonym), gdyż materiał nie musi być dodatkowo farbowany, ponieważ kolor jest trwały. Naturalna bawełna ochroni ciało przed wychłodzeniem i zapewni odpowiednią wymianę wilgoci.

W tym dziale  Jaki lekki skoroszyt dla dziecka?

Podczas snu organizm się regeneruje i nabiera sił, więc musimy zadbać o to, by spać długo i spokojnie. Jeśli mamy problemy z zasypianiem, wywietrzymy sypialnie, zjedzmy lekką kolację i zażyjmy ziołowe tabletki uspokajające. Pamiętajmy także o wygodnych piżamach i bluzkach do spania wykonanych z bawełny organicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *