Prezent dla dziadka

Wielu dziadków chce spędzać z wnukami każdą wolną chwilę – opowiadają im bajki, zasypują upominkami oraz zabierają na wycieczki. Z czasem jednak wnuki dorastają i pragną odwdzięczyć się za poświęconą im uwagę, ofiarowując seniorom coś specjalnego. Czy wiesz, jaki prezent najbardziej ucieszy Twojego dziadka?

Wesołe jest życie staruszka

Emerytura to świetna sposobność do realizowania pasji, na które wcześniej brakowało czasu. Część osób po odejściu z pracy w pełni oddaje się swojemu hobby, lecz niektórzy emeryci dopiero wtedy zaczynają odkrywać prawdziwy przedmiot swoich zainteresowań. Czym najczęściej pasjonują się dziadkowie? Ogrodnictwem, majsterkowaniem i zdrowym trybem życia, choć zdarzają się też seniorzy spędzający każdą chwilę na lekturze historycznych książek. Kupno prezentu dla dziadka z pasją nie jest trudne. Może go ucieszyć rzadko spotykany okaz krzewu ozdobnego, nowy model wiertarki, zestaw kijków do uprawiania nordic walking lub kolejny tom powieści ulubionego pisarza.

Dziadkowi przydadzą się również bardziej uniwersalne upominki, np. koszula z gustowną muchą, elegancki portfel, parasol czy komplet płyt CD z przebojami z młodości. Możliwości sprawienia przyjemności ukochanemu dziadkowi jest więc wiele, wystarczy poświęcić odrobinę czasu na wyszukanie odpowiedniego prezentu.

W tym dziale  Jaki lekki skoroszyt dla dziecka?

Dziadkowie kochają pamiątki

Niezawodnym sposobem na wywołanie łez wzruszenia jest natomiast wręczenie pamiątki, która przypomni Twojemu dziadkowi wspólnie spędzone chwile. Może to być album ze zdjęciami z dzieciństwa z Twoimi odręcznymi dopiskami lub obraz z nadrukiem przedstawiającym ważne dla Was wydarzenie. Dobrym pomysłem będzie także zamówienie kalendarza, do którego stworzenia wykorzystasz rodzinne archiwum. Po otrzymaniu takiego prezentu, za każdym razem, gdy Twój dziadek zechce sprawdzić aktualną datę, zobaczy roześmiane twarze swoich wnuków.
W przypadku sentymentalnych seniorów warto poświęcić trochę czasu na samodzielne przygotowanie tortu z jadalną dedykacją lub upieczenie ulubionego ciasta według oryginalnej receptury, której nie stosuje już żadna cukiernia. Dziadek z pewnością doceni i na długo zapamięta tak gest, ponieważ dzięki niemu poczuje się wyjątkowy.

Jeżeli chcesz sprawić niespodziankę seniorowi, nie czekaj na Boże Narodzenie, urodziny czy inne święto. Pamiętaj, że czasami, aby wywołać radość, wystarczy wysłać dziadkowi bez okazji drobiazg z dołączonym liścikiem, w którym napiszesz, jak bardzo jest dla Ciebie ważny.