Sukienki koktajlowe na wesele – propozycje dla gości i druhen

Torebka Guess

Wyprawiane z okazji ślubu wesele to prawdopodobnie najważniejsza zabawa w życiu każdego człowieka. Nic więc dziwnego, że każda kobieta chce wyglądać na niej olśniewająco i zniewalająco. Kluczem do osiągnięcia takiego efektu jest oczywiście odpowiednia sukienka, a także uzupełniające ją dodatki. Wielu modowych ekspertów poleca ostatnimi czasy sukienki koktajlowe, które mogą być zakładane przez gości, lecz także przez druhny. Czym się takie sukienki charakteryzują i jak się je powinno wybierać?

Czym jest sukienka koktajlowa?

Żeby można było przejść dalej i zastanowić się nad tym, jak wybrać dobrą sukienkę koktajlową na samym początku dowiedzieć się trzeba, czym ona tak w ogóle jest. Czym różni się ot, tak bardzo popularnej na takie okazje sukienki wieczorowej?
Podstawową różnicą pomiędzy sukienką koktajlową a wieczorową, jest długość. Ta druga to pozycja dość formalna, która sięga aż do samej ziemi i nie odsłania w ogóle nóg. Z drugiej strony sukienki koktajlowe są krótsze i mniej formalne. Najlepsza długość takiej sukienki to okolice kolan.

Jakie są zalety sukienki koktajlowej?

Skoro wiadomo już, czym jest sukienka koktajlowa, trzeba się teraz dowiedzieć, jakie są jej konkretnie zalety. Z jakiego powodu są one tak często polecane na takie okazje, jak wesele, lecz również na studniówki i inne zabawy?
Przede wszystkim wiedzieć trzeba o tym, że sukienki tego rodzaju doskonale podkreślają figurę. Dzięki temu, że są dobrze dopasowane i świetnie przylegają do ciała, uwydatniają wszystkie jego atuty.
Jednocześnie zaznaczyć trzeba, że pomimo dość dobrego przylegania do ciała, takie sukienki są również bardzo wygodne i można się w nich swobodnie poruszać. Jest to bardzo ważne, ponieważ w czasie tańca nie mogą przeszkadzać czy też ograniczać ruchów. Sukienka koktajlowa w tym zakresie sprawdzi się wprost idealnie.

W tym dziale  Kurtki puchowe na chłodne dni

Jak wybrać sukienkę na ślub?

Oczywiście krój zakładanej na wesele sukienki to jeszcze nie wszystko, co trzeba wiedzieć o dokonaniu odpowiedniego wyboru kreacji na tę okazję. Istnieje jeszcze szereg innych cech, którymi taka sukienka musi się charakteryzować, aby mogła sprawdzić się na weselu.
Zdecydowanie najważniejszą sprawą jest oczywiście jej kolorystyka. Z oczywistych względów nie może ona być biała, a także czarna. Oprócz tych dwóch barw wybór jest właściwie nieograniczony i można nieco zaszaleć. Jeśli chodzi o popularne rozwiązania, to zawsze dużym wzięciem cieszyły se sukienki pastelowe, lecz także wpadające w grafit.
Jeśli chodzi o dekolt takiej sukienki, to powinien być on skromny. Dopuszczalne jest natomiast odsłonięcie ramion.

Jakie dodatki do sukienki koktajlowej będą polecane?

Jedną z najważniejszych zasad noszenia sukienki koktajlowej jest ta, aby nie miała ona żadnych efektownych zdobień. Tę samą zasadę powinno się zastosować do zakładanych do niej dodatków. Nie oznacza to jednak tego, że nie można mieć żadnych. Jednym z obowiązkowych dodatków na ślub jest oczywiście torebka guess, w której kobieta będzie mogła mieć pod ręką szereg podstawowych akcesoriów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *