Dobieramy eleganckie spinki do koszuli

spinki do koszuli

Spinki do koszuli to niepozorny, ale niezwykle ważny element, który pasuje zarówno do oficjalnych, jak i nieformalnych stylizacji. Znakomicie eksponuje męskie dłonie oraz stanowi wyraz szlachetnej elegancji. Jak dobrać idealne spinki do mankietów?

Zanim kupisz spinki do koszuli

Decydując się na założenie stylowych spinek do eleganckiego stroju, musimy pamiętać, że potrzebna nam będzie odpowiednia koszula, czyli taka, która posiada tzw. francuskie mankiety. Ten specyficzny rodzaj mankietów wyposażony jest w specjalne otwory, przez które możemy przełożyć nasze ozdobne męskie akcesoria. Klasyczne koszule mogą mieć 2 rodzaje francuskich mankietów – pojedyncze, których wykończenie jest bardzo surowe oraz wyjątkowo proste, a także podwójne, które prezentują się bardziej szykownie.

Jak dobrać odpowiednią długość mankietów?

Spinki do koszuli muszą mieć odpowiednią oprawę – forma mankietu jest więc niezwykle ważna. Najczęściej pojawia się pytanie o ich długość – panowie zastanawiają się na ile mankiet może wystawać spod rękawa marynarki. Podręczniki dobrego stylu mają różne odpowiedzi – zazwyczaj pojawiają się informacje, że odpowiednia długość to maksymalnie 2 cm. Trzeba jednak zauważyć, że rękawy mogą się podwijać, ukazując mankiet w całości, a to jest niewskazane. Czy zatem decydując się na spinki do koszuli mamy pohamować nadmierną gestykulację? Nie, po prostu dobierając koszulę i marynarkę pamiętajmy o zachowaniu odpowiednich proporcji.

W tym dziale  Jakie skarpetki do garnituru ubrać?

Jakie spinki do eleganckiej koszuli?

Uroczyste przyjęcia, wesela i bankiety wymagają formalnego stroju, do którego warto dołączyć szykowne spinki do koszuli. Najlepiej sprawdzą się dodatki wykonane ze srebra, platyny lub złota, czyli szlachetnych kruszców. Warto także dopasować ozdobne akcesoria do charakteru zegarka lub klamry od paska. W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów eleganckich spinek do mankietów, zarówno bardzo ekskluzywnych, wysadzanych szlachetnymi kamieniami, jak również dodatków o minimalistycznym, wręcz surowym wzornictwie.

Spinki do koszuli na nieformalne okazje

Spinki do koszuli nie są jednak zarezerwowane wyłącznie na oficjalne okazje. Z powodzeniem można nosić je również do koszuli i marynarki utrzymanej w stylu casual. Wybierasz się na randkę, kolację ze znajomymi lub parapetówkę? Postaw na zabawne spinki do koszuli. Na rynku znajdziemy szeroki asortymenty tych męskich akcesoriów. Projektanci dwoją się i troją, żeby trafić w gusta odbiorców, którzy szukają śmiesznych spinek, np. w kształcie serca, motocykla lub kostek do gry. Takie spinki do koszuli można zestawić z lnianą koszulą i szarą marynarką.